3 x w marcu

/
0 Comments

Ostatnie miesiące były i będą dla mnie bardzo intensywne. Nasze życie przeżywa rewolucję - tak jakbyś jechał na superszybkim rollercoaster'ze, jednocześnie próbując żonglować piłeczkami, które chcesz złapać w zęby. Czasem potrzebuję chwilę odsapnąć, złapać oddech, spojrzeć na to wszystko z dystansem, zastanowić się co dalej. Łatwo było wywnioskować to po jednym z ostatnich wpisów na fanpage'u. Mam nadzieję, że uda mi się trochę zrewolucjonizować to miejsce, ale małymi kroczkami, powoli. Tymczasem przychodzę z workiem fajnych rzeczy, które chciałabym Wam pokazać. Let's be inspired! Kto jeszcze nie wie na czym polega 3 x, to koniecznie musi zajrzeć do premierowej edycji z lutego.
INICJATYWA

 • Leczymy z misją - piękna inicjatywa studentów kierunku lekarskiego z Poznania, którzy postanowili zdobyć praktyczną wiedzę, niosąc pomoc kenijskim szpitalom. Młodość, zapał, empatia, altruizm i bezinteresowność. Czego chcieć więcej? ; -) 
 • Wojtek i jego wyjątkowy Tata - krótki film, który chciałabym Wam pokazać ze względu na jedno z moich niedawno przeżytych doświadczeń. Zespół Downa to bardzo trudna choroba - zarówno dla dziecka jak i dla rodziców, którym tym bardziej należą się pokłony za miłość, zaangażowanie, oddanie. To właśnie tacy ludzie jak Tata Wojtka zmieniają świat. Wzruszam się za każdym razem, gdy to oglądam.
 • Seria SUR-FAKE, Antoine Geiger - też macie czasem wrażenie, że smartfony (mimo całego geniuszu tego urządzenia) stają się zmorą XXI wieku? Projekt francuskiego dwudziestolatka zebrał imponującą listę publikacji!


DO POBRANIA

 • FREE handwriting fonts darmowe czcionki do pobrania do tworzenia pięknych treści. Uwielbiam te w stylu "pismo ręczne" w każdym wydaniu!
 • 20 różnych TO DO LIST - zbiór świetnych, darmowych list do druku. Znajdziecie tam te na cały tydzień jak i na jeden dzień, plany posiłków, listy zakupów, a nawet takie, które uwzględniają zapiski dotyczące ilości wypitej wody!
 • Typografie do druku - w duchu minimalizmu, dla tych, którzy chcą efektownie ozdobić mieszkanie bez udziału tysiąca bibelotów.ŚWIAT

 • Valerio Vincenzo to utalentowany fotograf, realizujący wiele świetnych projektów. Borderline, Frontiers of Peace pokazuje ujęte na wyjątkowych zdjęciach granice pomiędzy krajami należącymi do strefy Schengen. Na stronie można znaleźć dodatkowo mapę, na której znajdują się dokładne lokalizacje wykonywanych zdjęć. Koniecznie zobaczcie te z polską częścią!
 • Travel bucket list - kompilacja absolutnie najbardziej wyszukanych perełek na całym świecie, które zdecydowanie trzeba odwiedzić! Kanion Antylopy (pod drugim punktem) jest moim wielkim marzeniem.
 • 40 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Holandię - w tym roku po raz pierwszy byliśmy w Amsterdamie - mieście, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Po obejrzeniu niesamowitych zdjęć holenderskiego fotografa (Albert Dros) chciałabym móc spędzić w tym kraju dużo więcej czasu!


INSTAGRAM

 • Girl eat world - po raz 4646636832 wspominam o tym, że regionalna kuchnia to obowiązkowy filar każdej naszej podróży. Tym bardziej spodobał mi się ten profil, który w stu procentach odwzorowuje to jak patrzę na wiele odwiedzonych przez nas miejsc.
 • Symmetry breakfast - dokładnie tak jak w tytule: symetryczne śniadanie. Oprócz pięknych zdjęć i świetnego pomysłu zaskakuje mnie ta ciągła inwencja w tworzeniu niebanalnych połączeń na pierwszy posiłek w ciągu dnia!
 • Hussam ElSayed Eissa - piękne, klimatyczne zdjęcia i genialne, surrealistyczne portrety, które powstały przy użyciu smartfona i kilku prostych aplikacji. Jak on to robi?! 

Z SIECI

 • Shonda Rhimes to kobieta, która wciąż mnie inspiruje - oprócz mojej niekrytej miłości do Grey's anatomy i How to get away with murder, dokłada się to jak wyjątkową jest osobą. Posłuchajcie kilku mądrych, inspirujących zdań o wewnętrznym "hum", roku mówienia tak, pracy i samospełnieniu. Daje power'a do dalszego działania ; -)
 • Wyjątkowy kalendarz - wyjątkowa idea, wyjątkowe mamy i dzieci. Po raz kolejny Zespół Downa w tle.
 • Dziewięćdziesięcioletnia Norma jest już chyba znana na całym świecie; jednocześnie wzruszająca i inspirująca historia. Po lekarskiej diagnozie mówiącej o raku macicy zamiast szpitali i chemioterapii, wybrała podróże, spełnianie marzeń i spędzanie czasu z rodziną. "I'm 90-years-old. I'm hitting the road". Więcej o niej samej możecie znaleźć na Facebook'u:  Driving Miss Norma

DIY


 • Jak zrobić teepee? - kto z nas będąc małym dzieckiem nie chciał mieć w domu indiańskiego namiotu?! Albo chociaż kawałka prześcieradła zawieszonego na stołku, które robiło za marną imitację teepee. Na blogu Julie Blanner znajduje się bardzo szczegółowa i konkretna instrukcja jak zrobić takie cudo własnoręcznie i sprawić radość własnemu dziecku.
 • Odświeżanie starego krzesła - jeśli zalegają Wam w piwnicy stare krzesła albo te z kuchni już od dawna wymagają odświeżenia, ale nie bardzo wiecie jak się do tego zabrać, to jest to zdecydowanie post dla Was! Wcale nie trzeba mieć wybitnych zdolności manualnych, żeby nadać czemuś piękny wyraz, a do tego zafundować sobie oryginalność we wnętrzach.
 • Fringed clutch - blog Genevy jest jednym z moich ulubionych i odwiedzam go bardzo regularnie. Świetne zdjęcia, podróże, piękna autorka i mnóstwo inspirujących, kobiecych pomysłów na do it yourself. Zobaczcie jak łatwo można zrobić genialną kopertówkę z modnymi w tym sezonie frędzlami, zupełnie bez szycia!Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Wam coś nowego, czego jeszcze nie znaliście! Każdy kolejny miesiąc będzie obfitował w nowe kategorie ; -)You may also like

Brak komentarzy:

DZIĘKUJĘ!

Obsługiwane przez usługę Blogger.