Walizka idealna - czyli jaka?

/
0 Comments

Słowa "Kochanie, to jest zakup na lata" słyszałam z ust Męża już chyba z miliony razy. Najczęściej, gdy był to sprzęt do motocykla, padło też podczas zakupu PlayStation 4. Ostatnio zdecydowaliśmy się jednak na wspólny "zakup na lata", zaraz po tym jak zorientowaliśmy się, że do naszego wylotu do Izraela zostały 2 tygodnie, a my nie mamy się w co spakować. Zgodnie z zasadą "co tanie, to drogie" wielokrotnie doświadczyliśmy na przykładzie swoim lub bliskich, że na walizkach podróżnych nie warto oszczędzać. Co prawda w okresie wakacyjnym można kupić masę toreb w Auchan, Realu czy innym supermarkecie za promocyjną kwotę 100 zł, ale odbije się ona czkawką jeszcze kilkukrotnie. Możecie sobie wyobrazić, co czujesz w momencie, gdy Twoja walizka waży około piętnastu kilogramów, najpierw urywa się kółko, potem rączka, za którą ją ciągnęłaś, a na końcu boczna, która była tą ostatnią. Spróbuj chwycić taki niewymiarowy klocek pod pachę i biegnij przez lotnisko...


Na wylot do Izraela zdecydowaliśmy się dzięki tanim biletom, które uruchomił jakieś dwa miesiące temu Ryanair. Przysługuje nam mały bagaż podręczny (do 10 kg) i torebka/plecak. Co musi mieć walizka idealna?

1. Odpowiednie wymiary: bagaż podręczny 55x40x20 cm. Na europejskich lotniskach nie jest to bardzo restrykcyjnie sprawdzane, ale już w bardziej "egzotycznych" czy odległych krajach możemy mieć z tym problem.
2. Zamek szyfrowy. Czy jest Ci potrzebny? Kradzieże na lotniskach nie są żadną abstrakcją, nie znasz też osób, które od momentu zostawienia przez Ciebie walizki, będą miały z nią kontakt. Posiadając kod, masz dodatkowe zabezpieczenie, które będzie chronić przed otworzeniem bagażu.
3. Zamek TSA. Co to? Znajduje się on obok kodu. Jest on o tyle przydatny, że w sytuacjach, gdy służbom celnym w jakimś kraju nie spodoba się zawartość bagażu i będą chcieli go otworzyć (a jest on zakodowany), to użyją specjalnego klucza do zamku TSA. Dzięki temu unikniemy rozcięcia i zniszczenia całej walizki - celnicy (np. w USA) nie pytają o zgodę ; -)


4. Materiał: poliwęglany. Czy to naprawdę jest ważne? Z dwóch względów tak. Pierwszy to lekkość (przy dużej wytrzymałości) torby jaką zawdzięczamy wykonaniu z tego właśnie tworzywa. Natomiast jeśli chodzi o drugi - gdy wybieramy się w krótką podróż, w której mamy zaledwie kilka rzeczy i torba nie jest wypchana po brzegi, inne materiały mogą po prostu pęknąć, co nie zdarzy się w przypadku poliwęglanów. Podobnie zachowują się ABS i polipropylen.
5. Wysuwana rączka z dopasowywaną wysokością, kółka z możliwością obrotu o 360 stopni, wewnętrzne przegródki, pasy spinające zawartość. Dodatkowe, aczkolwiek bardzo wygodne.
Wszystkie powyższe propozycje pochodzą ze sklepu Witchen, w którym do niedzieli trwa kiermasz - promocje do -70%! Dodatkowe wskazówki jak się spakować w podróż możecie przeczytać w świetnym poście u Angeliki z A dreamer's life.


You may also like

Brak komentarzy:

DZIĘKUJĘ!

Obsługiwane przez usługę Blogger.